Psí výběhy, hřiště a parky

Seznam všech míst ve vašem bydlišti

Psa dnes potkáte na každém rohu, dokonce i na pracovištích, v obchodních centrech, kavárnách nebo v nemocnici. Pes však více než tyto místa ocení, když se může volně vyběhnout, chytit hozený klacek a spokojeně si zaštěkat. Máte psa a nemáte k dizpozici zahradu nebo žijete v místě s přísnou vyhláškou? Žádný problém. Ve většině měst jsou k dispozici plochy, kde se mohou mazlíčci proběhnout bez vodítka a bez náhubku.

Kde mám venčit psa?

Vyberte si prosím nejdřív lokalitu

 

Co můžeme dělat?

Skotačit

Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je spokojený pes.

Socializovat se

Pes je tvor společenský a člověk jako parťák mu nemusí nestačit. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu se navzájem očichat, pohrát si a podpořit přirozené chování.

Učit se

Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

Co je psí výběh?

Jde o vymezený prostor určený pro psy k venčení, hraní bez vodítka a náhubku. Těmto plochám se také říká psí loučka, pokud je oplocené nazvali bychom jej psí hřiště. Pravidla pro volný pohyb psů si stanovují jednotlivé obce samy místní vyhláškou.

Pravidla pro pohyb psů si stanovují jednotlivé obce samy místní vyhláškou.