Psie výbehy, ihriska a parky

Zoznam všetkých miest vo vašom bydlisku

Mapa České republiky

Je len málo vecí v živote psa, ktoré miluje viac ako beh na voľno. Máte psa a nemáte záhradu alebo cestujete a neviete, kde by ste ho mohli vypustiť? Pomôžeme vám nájsť miesto, kde môžu domáce zvieratá behať bez vôdzky a bez náhubku. V poslednom čase vzniká čoraz viac ihrísk, kde sa môžu psy venčiť, a v každom okrese sme našli veľa zaujímavých miest.

Čo je psie výbeh?

Psie výbeh (alebo park) je mestom určený priestor k venčenie na ktorom môžu psíkovia voľne behať bez náhubku a vôdzky bez rizika ohrozenia druhých osôb. Veľké vonkajšie priestranstvo sú skvelé pre udržanie vášho psa šťastným a v kondícii.

Vymedzenie priestorov a pravidlá pre voľný pohyb psov si stanovuje obec sama všeobecne záväzným nariadením.

Čo je psie ihrisko?

Psie ihriská sú obľúbeným miestom pre výcvik, výchovu a socializáciu psov. Oproti psie lúčke bývajú oplotené a často sú vybavené agility prekážkami - preliezačkami pre psov, kľudovú zónou s lavičkami pre majiteľov psov, bezpečnostnými prvkami, stojany s vrecúška na psie exkrementy pre udržiavanie poriadku.

Zobrazte si vopred informácie o miste

Nevíte, jestli si so sebou vezmete vodítko, sáčky alebo vodu? Nebo na cestu hľadáte vhodné miesto? Informujte sa skoršie nez vytiahnete päty z domu. V zozname si môžete vyfiltrovať miesta podľa vybavenia a profil obsahujú ďalšie podrobné informácie.

Oplotený priestor

Zabieha sa vám psík? Ujdite se, že výběh pro psy je oplocený.

Sáčky na trus

Nezbytná súčasť pri venčení psa sú sáčky na trus. Nie je to mať vždy po ruke pre udržanie poriadku.

Prolézačky pre psy

Niektoré psie parky sú vybavené prekážkami a môžu na nich prebiehať výcvik alebo závody v agilite.

Pitný režim

Po zábavě je třeba taky uhasit žízeň. Jsou místa s malou fontánkou, brouzdalištěm či bazénkem.

Pod střechou

Deštivé dny by vás neměly zastavit. Zůstaňte v suchu, zatímco vaš pes skotačí.

Další výbava

Hledáte lavičky, toalety, světla? Dáme vám vědět.

V čem je dobré psí hřiště? ✅

 • Vybouřime temperamentní psy

  Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je klidnější pes.

 • Setkávat se a socializovat

  Pes je tvor společenský, ale pořád je to pes. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu cítit různé pachy, pohrát se a podpořit přirozené chování

 • Žádné obavy z pokut

  Nebojte se chodit i na místa která neznáte. Psí loučky jsou kousek veřejného prostranství rezervované pro Vás. Dopřejte psovi něco tak banálního jako volný pohyb bez vodítka a náhubku na čerstvém vzduchu.

 • Příležitost učit se

  Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

 • Zdravotní benefity

  Chůze je tím nejjednodušším a nejuniverzálnějším cvičením. Pravidelná fyzická aktivita jde ruku v ruce s psychickou pohodou a aktivní lidé jsou až o 32 % šťastnější, ale taky až o 50 % méně nemocní, než ti, kteří žádný sport pravidelně neprovozují.

Co nedělat v psím hřišti?

 • Kam nesmíme? 🚫

  Provozní řády většiny dětských hřišt, pískovišť a koupališť zakazují psům vstup. Není také dobrý nápad psa vodit na sportoviště, nebo ho pouštět do okrasných záhonů, kašen, fontán.

 • Dbejte o zdraví

  Hřiště nejsou vhodné pro štěňata které zatím ještě nemají protilátky po vakcínách proti parvoviróze, psinkce, leptospiroze atd. Nevoďte na psí výběhy nemocné psi. Zabezpečete si agresivní psi, opatřete je minimálně náhubkem a s hárající fenou zůstaňte raději mimo hřiště.

 • Buďte tolerantní k lidem

  Zajistěte aby pes neohrožoval nebo neobtěžoval občany. Naučte se usměrňovat chování psa povely. V případě agrese k lidem a ostatním psům nasaďte psovi náhubek.

 • Uklízejte exkrementy!

  Sbírat hovínka není ostuda. Ostuda je nechat ho ležet uprostřed chodníku i na trávníku v parku či vedle dětského pískoviště. Nikdo nemá povinnosti po vás sbírat nepořádek.

Môžete pomôcť ľuďom nájsť tie najlepšie miesta

Poznáte nejaký pekný park, máte obľúbené miesto kde necháváte psa probehnout? Na Slovensku je veľa skvelých miest a preto sa ich snažíme objaviť. Databáza výbehov je výsledkom tímového úsilia, ktoré neustále rastie vďaka komunite prispievateľov. Pridávaním adries a informácií do databázy alebo ich aktualizáciou pomáhate psičkárom.

Přidat místo