Kde potřebujete náhubek?

Náhubky jsou dobrým nástrojem, pokud jsou použité při správné příležitosti. To, jestli musíte mít náhubek při venčení závisí kromě chování a povahy psa také na místních pravidlech.

Některé obce a města mohou mít ve vyhlášce, stahovenou povinnost nošení náhubku v určitých částech města nebo ve specifických situacích. Pokud nevíte, jak je na tom vaše město nebo město kam se chystáte jet, napište ho do políčka

Kdy při venčení musí mít náhubek?

Obecně platí, že psi musí být zajištěni tak, aby neobtěžovali a neohrožovali ostatní lidi, psy a okolí a nemohli poškodit cizí majetek. odpovídá držitel psa.

Máte reaktivního psa

Podle zákona jsme za psa také trestně odpovědní! Pokud je váš pes agresivní a/nebo v minulosti pokousal jiného psa nebo člověka, použijte náhubek. I když váš pes nikoho nekouslnul a myslíte si, že hrozí kousnutí – pro jistotu náhubek nasaďte.

Nevíte, jak reaguje na dítě

Děti často neví, jak se správně chovat ke psům, a mohou je neúmyslně vyprovokovat. Bezpečnost dětí má nejvyšší prioritu. I když se nic nestane, tak konflikty s rodiči jsou velice nepříjemné a bývají zdrojem stížností na radnicích.

Ve veřejné dopravě

V přepravních podmínkách v autobusech, vlacích nebo v MHD je obvykle zakázáno vozit psa bez náhubku. Případně bez náhubku je možné psa přepravovat v přepravce nebo tašce. Neriskujte zbytečné pokuty.

Váš pes je kontaktní

Musíte zajistit psa tak, aby nedocházelo ke vzájemnému střetu s jinou osobou. S ohledem na povahu psa a jeho poslušnost, zejména pokud váš pes skáče a štěká na jiné psy nebo lidi i když to myslí dobře.

Respektujte pravidla podniku

Některé obchody, soukromé podniky nebo jiná místa mohou mít vlastní pravidla týkající se vstupu se psy. Je důležité respektovat tato pravidla a ujistit se, že váš pes nepoškozuje majetek.

Mlsný pes

Někteří psi jsou na procházkách notoričtí mrchožrouti a mohou skončit s vážnými žaludečními problémy nebo otravou. Pokud váš pes pojídá cokoliv se válí na zemi, může mu náhubek zachránit život.

Kdy je vhodný?

Je důležité si uvědomit, že náhubek by neměl být používán jako trest pro psa. Měli byste si vybrat náhubek, který je pohodlný pro vašeho psa a umožňuje mu dýchat, pít vodu a jíst pamlsky. Před použitím náhubku byste na něj měli psa postupně zvyknout, aby to pro něj nebyl stresující zážitek.

Zdravotní komplikace

Pokud se váš pes zotavuje po zranění, riziko kousnutí výrazně roste. Při silných bolestech mohou psi kousnout, když se je pokusíte přenést nebo ošetřit jejich rány. Nelze předvídat, kdy taková situace může nastat.

Klid pro psovoda a psa

Vědomí, že váš pes nemá jak kousnout, vás oba může uklidnit. Psi jsou instinktivní a klidmý pán, bude mít s větší pravděpodobností i klidného psa. Doporučujeme méně zkušeným psovodům použít náhubek.

Velká neznámá

Pokud si nejste jisti, jak váš pes reaguje v novém nebo rušném prostředí, s novými lidmi a zvířaty, je náhubek dobrým nástrojem k prevenci do doby, než pes získá zkušenost a vy odhad.

Shromáždění lidí

V místech, kde se shromažďuje mnoho lidí. Jde zejména o slušnost, protože lidé v okolí se cítí bezpečněji.