Pejskari
Registrace

Psí výběhy, hřiště a parky

Největší databáze veřejných míst k venčení

Mapa České republiky
Praha (34)
Ostrava (26)
Brno (23)
Česká Lípa (20)
Uherské Hradiště (17)
Pardubice (16)
Prostějov (16)
Vsetín (15)
Karviná (15)
Frýdek Místek (12)
Zlín (10)
Kroměříž (10)

V psím životě je jen pár věcí, které pes miluje víc než běh na volno. Máte psa a nemáte zahradu, nebo cestujete a nevíte kde můžete psa pustit? Pomůžeme Vám najít místo, kde se mohou mazlíčci proběhnout bez vodítka a bez náhubku. V poslední době vzniká stále více hřišť, kde je možné cvičit psy a v každém okrese jsme našli spoustu zajímavých míst.

Venčení

Co je výběhová loučka pro psy?

Psí výběh je veřejný prostor, který slouží k venčení psů. Na tomto místě mohou pejskové volně běhat bez náhubku a vodítka a mohou na něm pejskové vzájemně socializovat. Velké venkovní prostranství jsou skvělá věc pro udržení vašeho psa šťastným a v kondici.

Co není výběhová loučka pro psy?

 • Pozemek určený pro vypuštění psa bez dohledu majitele
 • Plocha s překážkami pro agility tréning, přístupná pouze pokročilým závodníkům

Co je psí hřiště?

Psí hřiště nebo parky jsou oblíbeným místem pro výcvik, výchovu bez rizika ohrožení druhých osob nebo zvířat. Oproti psí loučce je psí hřiště oplocené a mohou být doplněny o odpadkové koše, veřejné osvětlení a mívají klidovou zónou s lavičkami pro majitele psů.

Zobrazte si předem informace o místě

Nevíte jestli si s sebou brát vodítko, sáčky nebo vodu? Nebo na cestě hledáte vhodné místo? Informujte se dřív než vytáhnete paty z domu. V seznamu si můžete vyfiltrovat místa podle vybavení a profil místa obsahuje další podrobné informace.

Oplocený prostor

Zabíhá se vám pejsek? Najděte dobře oplocený plácek, kde se může pořádně proběhnout.

Sáčky na exkrement

Nezbytná součást při venčení psa jsou sáčky. Není nad to je mít vždy po ruce pro udržování pořádku.

Prolézačky pro psy

Některé psí parky jsou vybaveny překážkami a může na nich probíhat výcvik nebo závody v agility.

Pitný režim

Po zábavě je třeba taky uhasit žízeň. Jsou místa s malou fontánkou, brouzdalištěm či bazénkem.

Pod střechou

Deštivé dny by vás neměly zastavit. Zůstaňte v suchu, zatímco vaš pes skotačí.

Další výbava

Hledáte lavičky, toalety, světla? Dáme vám vědět.

V čem je dobré psí hřiště? ✅

 • Vybouřime temperamentní psy

  Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je klidnější pes.

 • Setkávat se a socializovat

  Pes je tvor společenský, ale pořád je to pes. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu cítit různé pachy, pohrát se a podpořit přirozené chování

 • Žádné obavy z pokut

  Nebojte se chodit i na místa která neznáte. Psí loučky jsou kousek veřejného prostranství rezervované pro Vás. Dopřejte psovi něco tak banálního jako volný pohyb bez vodítka a náhubku na čerstvém vzduchu.

 • Příležitost učit se

  Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

 • Zdravotní benefity

  Chůze je tím nejjednodušším a nejuniverzálnějším cvičením. Pravidelná fyzická aktivita jde ruku v ruce s psychickou pohodou a aktivní lidé jsou až o 32 % šťastnější, ale taky až o 50 % méně nemocní, než ti, kteří žádný sport pravidelně neprovozují.

Co nedělat v psím hřišti?

 • Kam nesmíme? 🚫

  Provozní řády většiny dětských hřišt, pískovišť a koupališť zakazují psům vstup. Není také dobrý nápad psa vodit na sportoviště, nebo ho pouštět do okrasných záhonů, kašen, fontán.

 • Dbejte o zdraví

  Hřiště nejsou vhodné pro štěňata které zatím ještě nemají protilátky po vakcínách proti parvoviróze, psinkce, leptospiroze atd. Nevoďte na psí výběhy nemocné psi. Zabezpečete si agresivní psi, opatřete je minimálně náhubkem a s hárající fenou zůstaňte raději mimo hřiště.

 • Buďte tolerantní k lidem

  Zajistěte aby pes neohrožoval nebo neobtěžoval občany. Naučte se usměrňovat chování psa povely. V případě agrese k lidem a ostatním psům nasaďte psovi náhubek.

 • Uklízejte exkrementy!

  Sbírat hovínka není ostuda. Ostuda je nechat ho ležet uprostřed chodníku i na trávníku v parku či vedle dětského pískoviště. Nikdo nemá povinnosti po vás sbírat nepořádek.

Můžete pomoci lidem najít ta nejlepší místa

Znáte nějaký pěkný park, máte oblíbené místo kde necháváte psa vyběhat? Nejen v Česku je spousta skvělých míst a proto se je snažíme objevit. Databáze výběhů je výsledkem týmového úsilí, které neustále roste díky komunitě přispěvatelů. Podělte se s námi. Přidáváním adres a informací do databáze nebo jejich aktualizováním pomáháte pejskařům.

Přidat psí výběh