Psí výběhy, hřiště a parky

Největší databáze psích louček

Máte psa a nemáte zahradu, nebo cestujete a nevíte kde můžete psa pustit? Pomůžeme Vám najít místo, kde se mohou mazlíčci proběhnout bez vodítka a bez náhubku.

Praha (30)
Ostrava (26)
Česká Lípa (21)
Brno (20)
Prostějov (15)
Karviná (15)
Frýdek Místek (12)
Zlín (10)
Vsetín (9)
Beroun (7)

Co je psí výběh?

Psí výběh je prostor určený městem na venčení na které mohou pejskové volně běhat bez náhubku a vodítka. Velké venkovní prostranství jsou skvělé pro udržení vašeho psa šťastným a v kondici.

Pravidla pro volný pohyb psů si stanovují jednotlivé obce samy místní vyhláškou.

Jak fungují psí vyhlášky

Jak je vaše město přísné na psy?

Co je psí hřiště?

Psí hřiště jsou oblíbeným místem pro výcvik, výchovu a socializaci psů. Oproti psí loučce bývají oplocené a často jsou vybaveny agility překážkami – prolézačkami pro psy, klidovou zónou s lavičkami pro majitele psů, bezpečnostními prvky, stojany s pytlíky na psí exkrementy pro udržování pořádku.

Co můžeme dělat v psím výběhu?

Vybouřit
temperamentní psy

Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je spokojený pes.

Setkávat se
a socializovat

Pes je tvor společenský a člověk jako parťák mu nemusí nestačit. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu načichat různé pachy, pohrát si a podpořit přirozené chování.

Sportovní vyžití se psy

Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

Kam nesmíme?

V provozním řádu téměř každého dětského hřiště, pískoviště a koupaliště je napsáno, že psi na něj nesmí 🚫. Ústavní soud dokonce dovolil obcím zákazat psům na tyto místa chodit. Není také dobrý nápad psa vodit na sportoviště, nebo ho pouštět do okrasných zákonů.

Berte ohled na ostatní

Vždy po svém psovi uklízejte exkrementy!

Pokud je Váš pes kontaktní a běhá za cizími lidmi, používejte prosím vodítko a venčete psa na volno s náhubkem v době, kdy nepotkáváte lidi. Pokud budeme ohleduplní, nebudou vznikat zbytečné regulace proti pejskařům.

Upravte místo

Přidáváním adres a informací do databáze nebo jejich aktualizováním pomáháte pejskařům. Pokud nějaká informace na stránce nesedí se skutečností, nevátehjte údaj zaktualizovat.