Psí výběhy, hřiště a parky

Největší databáze veřejných míst k venčení

249 míst

V psím životě je jen pár věcí, které pes miluje víc než běh na volno. Máte psa a nemáte zahradu, nebo cestujete a nevíte kde můžete psa pustit? Pomůžeme Vám najít místo, kde se mohou mazlíčci proběhnout bez vodítka a bez náhubku. V poslední době vzniká stále více hřišť, kde je možné cvičit psy a v každém okrese jsme našli spoustu zajímavých míst.

Praha (31)
Ostrava (27)
Brno (20)
Česká Lípa (19)
Prostějov (15)
Karviná (14)
Frýdek Místek (12)
Zlín (10)
Vsetín (8)
Beroun (7)

Co je psí výběh?

Psí výběh je městem určený prostor k venčení na kterém mohou pejskové volně běhat bez náhubku a vodítka bez rizika ohrožení druhých osob. Velké venkovní prostranství jsou skvělé pro udržení vašeho psa šťastným a v kondici.

Vymezení prostorů a pravidla pro volný pohyb psů si stanovuje obec sama místní vyhláškou.

Jak fungují psí vyhlášky

Jak je vaše město přísné na psy?

Co je psí hřiště?

Psí hřiště jsou oblíbeným místem pro výcvik, výchovu a socializaci psů. Oproti psí loučce bývají oplocené a často jsou vybaveny agility překážkami (prolézačkami pro psy), klidovou zónou s lavičkami pro majitele psů, stojany s pytlíky na psí exkrementy pro udržování pořádku.

Co můžeme dělat v psím výběhu? ✅

Vybouřit temperamentní psy

Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je klidnější pes.

Setkávat se a socializovat

Pes je tvor společenský a člověk jako parťák mu nemusí nestačí. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu cích různé pachy, pohrát se a podpořit přirozené chování.

Příležitost učit se

Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

Co nedělat v psím hřišti? ❌

Pokud budeme ohleduplní, nebudou vznikat zbytečné regulace proti pejskařům.

Kam nesmíme? 🚫

Provozní řády většiny dětských hřišt, pískovišť a koupališť zakazují psům vstup. Není také dobrý nápad psa vodit na sportoviště, nebo ho pouštět do okrasných záhonů, kašen, fontán.

Buďte tolerantní

Zajistěte aby pes neohrožoval nebo neobtěžoval občany. Naučte se usměrňovat chování psa povely. V případě agrese k lidem a ostatním psům nasaďte psovi náhubek.

Uklízejte exkrementy!

Sbírat hovínka není ostuda. Ostuda je nechat ho ležet uprostřed chodníku i na trávníku v parku či vedle dětského pískoviště. Nikdo nemá povinnosti po vás sbírat nepořádek.

Můžete pomoci lidem najít ta nejlepší místa

Znáte nějaký pěkný park? Chodíte rádi na své oblíbené cvičiště? V Česku a na Slovensku je spousta skvělých míst a proto se je snažíme objevit. Databáze výběhů je výsledkem týmového úsilí, které neustále roste díky komunitě přispěvatelů. Podělte se s námi. Přidáváním adres a informací do databáze nebo jejich aktualizováním pomáháte pejskařům.

Přidat místo

Poslední aktualizace míst