Psí výběhy, hřiště a parky

Největší databáze veřejných míst k venčení

Praha (31)
Ostrava (27)
Brno (20)
Česká Lípa (19)
Prostějov (15)
Karviná (14)
Frýdek Místek (12)
Zlín (10)
Vsetín (8)
Beroun (7)

V psím životě je jen pár věcí, které pes miluje víc než běh na volno. Máte psa a nemáte zahradu, nebo cestujete a nevíte kde můžete psa pustit? Pomůžeme Vám najít místo, kde se mohou mazlíčci proběhnout bez vodítka a bez náhubku. V poslední době vzniká stále více hřišť, kde je možné cvičit psy a v každém okrese jsme našli spoustu zajímavých míst.

Co je výběhová loučka pro psy?

Psí výběh je městem určený prostor k venčení na kterém mohou pejskové volně běhat bez náhubku a vodítka bez rizika ohrožení druhých osob. Velké venkovní prostranství jsou skvělé pro udržení vašeho psa šťastným a v kondici.

Vymezení prostorů a pravidla pro volný pohyb psů si stanovuje obec sama místní vyhláškou.

Co je psí hřiště?

Psí hřiště jsou oblíbeným místem pro výcvik, výchovu a socializaci psů. Oproti psí loučce jsou oplocené a mohou být doplněny o odpadkové koše, veřejné osvětlení a mívají klidovou zónou s lavičkami pro majitele psů.

Zobrazte si předem informace o místě

Nevíte jestli si s sebou brát vodítko, sáčky nebo vodu? Nebo na cestě hledáte vhodné místo? Informujte se dřív než vytáhnete paty z domu. V seznamu si můžete vyfiltrovat místa podle vybavení a profil místa obsahuje další podrobné informace.

Oplocený prostor

Zabíhá se vám pejsek? Najděte dobře oplocený plácek, kde se může pořádně proběhnout.

Sáčky na exkrement

Nezbytná součást při venčení psa jsou sáčky na trus. Není nad to je mít vždy po ruce pro udržování pořádku.

Prolézačky pre psy

Některé psí parky jsou vybaveny překážkami a může na nich probíhat výcvik nebo závody v agility.

Pitný režim

Po zábavě je třeba taky uhasit žízeň. Jsou místa s malou fontánkou, brouzdalištěm či bazénkem.

Pod střechou

Deštivé dny by vás neměly zastavit. Zůstaňte v suchu, zatímco vaš pes skotačí.

Další výbava

Hledáte lavičky, toalety, světla? Dáme vám vědět.

Co můžeme dělat v psím výběhu? ✅

 • Vybouřit temperamentní psy

  Volně se proběhnout, aportovat a spokojeně si zaštěkat. Říká se, že nevyběhaný pes je horší než odjištěný granát a vyběhaný pes je klidnější pes.

 • Setkávat se a socializovat

  Pes je tvor společenský a člověk jako parťák mu nemusí nestačí. Psí výběh nabízí dobrou příležitost k tomu cích různé pachy, pohrát se a podpořit přirozené chování.

 • Příležitost učit se

  Učit se přivolání na oploceném prostoru je bezpečné. Základy sportu se naučíme i bez cvičáku, protože některá hřišťě jsou vybaveny prvky jako jsou lávky, slalom, prolézačky a další.

 • Zdravotní benefity

  Pravidelná fyzická aktivita jde totiž ruku v ruce s psychickou pohodou a aktivní lidé jsou až o 32 % šťastnější, ale taky až o 50 % méně nemocní, než ti, kteří žádný sport pravidelně neprovozují.

Můžete pomoci lidem najít ta nejlepší místa

Znáte nějaký pěkný park? Chodíte rádi na své oblíbené cvičiště? V Česku a na Slovensku je spousta skvělých míst a proto se je snažíme objevit. Databáze výběhů je výsledkem týmového úsilí, které neustále roste díky komunitě přispěvatelů. Podělte se s námi. Přidáváním adres a informací do databáze nebo jejich aktualizováním pomáháte pejskařům.

Přidat místo